Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü açık öğretim bünyesine yeni  giren bir bölümdür. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü seçerseniz 4 sene okumanız gerekmektedir. Tabi öğrenci seçme sınavından gerekli puanı aldığınız taktirde.  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programının temel amacı yerel ve global olarak halkla ilişkiler ve reklamcılık kavramlarını anlayabilme sektörü kavrama ve yön vermektir

Mezuniyet Koşulları

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olmak için bütün derslerinizden başarılı olmanız ve genel not ortalamanızın 2,00 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan bir kişi Diplomasını almaya hak kazanır.

İş Olanakları

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, yüksek lisans yapıp akademisyen olabilecekleri gibi, Özel şirketlerde danışman olarak, insan kaynakları, halkla ilişkiler olabilir ve yine özel şirketlerin reklam bölümlerinde çalışabilir.

Sınavsız İkinci Üniversite

Yaşam boyu öğrenme odaklı olan açık öğretim fakültesinde  Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü bitirdikten sonra sınavsız olarak iktisat ve işletme fakültesindeki lisans ve önlisans bölümlerinden herhangi birine başvura bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir