Sağlık Yönetimi Bölümü

Sağlık Yönetimi

Sağlık Yönetimi bölümü açık öğretim bünyesine yeni  giren bir bölümdür.Sağlık Yönetimi bölümünü seçerseniz 4 sene okumanız gerekmektedir. Tabi öğrenci seçme sınavından gerekli puanı aldığınız takdirde. Sağlık Yönetimi programının temel amacı sağlık sektörünün temel yapıtaşlarını anlama, hasta/müşteri ilişkisini öğrenme ve etkli iletişimde bulunmadır. Türkiye’de sağlık sektörünün hızlı gelişimi doğrultusunda sağlık personeli ihtiyacı giderek artmaktadır. Söz konusu alana ilgi duyan, eğitim alarak mesleki anlamda uzmanlaşmak isteyenlere, talep ettikleri eğitim ihtiyacı sunularak sağlık personeli olmaları sağlanması amaçlanmaktadır.

Mezuniyet Koşulları

Sağlık Yönetimi bölümünden mezun olmak için bütün derslerinizden başarılı olmanız ve genel not ortalamanızın 2,00 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan bir kişi Diplomasını almaya hak kazanır.

İş Olanakları

Sağlık YönetimiLisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, sağlık işletmelerinde Sağlık Yöneticisi sıfatıyla çalışabilirler.

Sınavsız İkinci Üniversite

Yaşam boyu öğrenme odaklı olan açık öğretim fakültesinde Sağlık Yönetimibölümünü bitirdikten sonra sınavsız olarak iktisat ve işletme fakültesindeki lisans ve önlisans bölümlerinden herhangi birine başvura bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir