Uluslararası İlişkiler Bölümü

Uluslar arası İlişkiler bölümünü seçerseniz 4 sene okumanız gerekmektedir. Tabi öğrenci seçme sınavından gerekli puanı aldığınız takdirde. Uluslar arası İlişkiler bölümünün amacı devletlerin ve ulusların birbiriyle olan ilişkilerini, işbirliklerini ve sorunlarını analiz ve çözümlemektir

Mezuniyet Koşulları

Uluslar arası ilişkiler bölümünden mezun olmak için bütün derslerinizden başarılı olmanız ve genel not ortalamanızın 2,00 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan bir kişi Diplomasını almaya hak kazanır.

İş Olanakları

Açık öğretim uluslar arası ilişkiler Bölümü mezunu olanlar Kamu ve özel sektördeki iş olanakları çok çeşitlidir. Başta Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye ve Turizm Bakanlıkları olmak üzere, Milli İstihbarat Teşkilatı, Dış Ticaret ve Hazine Müsteşarlıkları ile Üniversitelerde görev alabiliriler.

Sınavsız İkinci Üniversite

Yaşam boyu öğrenme odaklı olan açık öğretim fakültesinde uluslar arası ilişkiler  bölümünü bitirdikten sonra sınavsız olarak iktisat ve işletme fakültesindeki lisans ve önlisans bölümlerinden herhangi birine başvura bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir